Pudełko z szybką/okienkiem

pudełko z szybką
Opakowanie z szybką

Często wykorzystywaną formą opakowania jest pudełko z szybką. Polega ono na tym, że w kartonie jest wycięte – najczęściej w jego przedniej części – okienko, pod które jest podklejana prosta folia przeźroczysta tzw.szybka. Stąd wzięła się nazwa tego typu opakowań


Pudełko z szybką, tani sposób pakowania

Jest to bardzo tani sposób opakowania z jednoczesną możliwością pokazania jego zawartości. Rzecz jasna, karton może być zadrukowany lub biały. Stosuje się szybkę również do kartonów kaszerowanych, uważanych przez niektórych za bardziej wykwintne.


Zastosowanie pudełek z okienkiem

Pudełko z szybką ma rozliczne zastosowanie: jako prezenty, promocje kosmetyczne (np. 3 kremy do twarzy, szampony + odżywki itd.) do bieliźniarstwa (ręczniki, obrusy, chusteczki), na gadżety reklamowe, krawaty, przedmioty sakralne, produkty spożywcze (sushi, ciasteczka) itp.

Jak widać, sposobów zastosowania jest bardzo dużo i dlatego jest to opakowanie bardzo popularne. Można je stosować do wielu branż i towarów. Jeżeli chce się uniknąć przemieszczania się towaru po pudełku, stosuje się kartonowe przedziałki lub blister w kształcie przedmiotu pakowanego np. blister z gniazdami na praliny, czekoladki, ciasteczka itp.

Można zapytać, skąd zainteresowanie firm produkujących opakowania z foli sztywnej tego typu opakowaniami. Ponieważ jest to duży rynek zamówień. Firmy dostarczają folie sztancowane (wycinane) pod konkretny wymiar w dużych ilościach. Często doradzamy naszym klientom najbardziej optymalne z ich strony opakowanie, czy ma to być takie jak opisane wyżej, czy może blister w kartoniku. Najczęściej jednak klient doskonale wie, jakiego opakowania potrzebuje, a my tylko dostosowujemy się do jego potrzeb.Inne artykuły