Opakowania z folii sztywnej na zestawy prezentowe

opakowania na zestawy okazjonalne

Co to są zestawy upominkowe?

Zestawy upominkowe są wykorzystywane szczególnie w okresie przedświątecznym lub innych popularnych datach np. walentynki, dzień babci, dzień dziecka itp. Wówczas firmy przygotowują tzw. zestawy upominkowe lub prezentowe. Mogą to być kosmetyki, kosmetyk z artykułami tekstylnymi, książkami , zabawkami czy zestaw suplementów.

Nietypowe opakowania na zestawy okazjonalne

Firmy na tego typu okazje stosują nietypowe opakowania, przeznaczone wyłącznie pod konkretną okazję i z dedykowaną temu wydarzeniu grafiką. Ponieważ jest to sprzedaż jednorazowa, firmy liczą się z możliwością zwrotów niesprzedanych towarów, dlatego nie chcą inwestować w droższe, choć ładniejsze opakowania transparentne, a wybierają opakowania kartonowe z tzw. „szybką”. Zapewne przypominacie sobie Państwo całe półki w supermarketach, szczególnie w okresie świątecznym, wprost zasypane tego typu upominkami różnych firm.

Zastosowanie "szybek" i różnego rodzaju bigu w opakowaniach

Możliwości zastosowania szybek jest też cała gama. Poczynając od typowych wklejeń przeźroczystych okienek z PET-u w centralnej części opakowania, poprzez trochę bardziej wymagające szybki np. wklejone w części środkowej opakowania i zachodzące na jeden bok opakowania. Taka forma wymaga zastosowania bigu łamanego do wklejenia okienka . Może to być również forma bigu łamanego dwustronnie, tak, aby okienko obejmowało trzy ścianki opakowania. Wszystko zależy od potrzeb klienta, co chce wyeksponować poprzez rodzaj opakowania.

Ten typ formy wymaga zastosowania maszyny o specjalnym stole roboczym. W efekcie otrzymujemy opakowanie wykonane z folii PET o wyżej wymienionych właściwościach, służące jako wkładka do opakowania kartonowego.

Często klient życzy sobie bigu sztancowanego tzn. nie jest to prostopadłe lub kwadratowe okienko, tylko jakiś kształt np. okrągły lub w dowolnie wybranym modelu. Czasami stosuje się też wykrojniki – wycięcia na kartonie podklejane okienkiem przeźroczystym. Możliwości wykonania zestawów upominkowych z wykorzystaniem szybki transparentnej , bigowanej lub sztancowanej jest tyle, ile pomysłów grafików. Wychodzą z tego bardzo ciekawe opakowania o frapujących formach, których celem jest przyciągnięcie zainteresowania klienta, bo przecież ostatecznie kupujemy oczami i emocjami.


Jeśli mają Państwo pytania, chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu!
Inne artykuły