Blistry - rodzaje eurodziury

rodzaje blistrów

Eurodziury - zawieszki w blistrach

Eurodziury inaczej zwane zawieszkami w opakowaniach blistrowych typu wytłoczek i pudełek najczęściej znajdują się na tylnej stronie opakowania . Jest to najczęściej stosowana zawieszka, gdyż jest bardzo tania i najprostsza przy składaniu blistra

opakowanie blistrowe z eurodziurą

Możliwości zastosowania eurodziury - zawieszki

Niekiedy klient życzy sobie zawieszki, która jest wkładana w górną część klapki zamykającej opakowanie. Wówczas zużywana jest większa ilość materiału do wykrojenia opakowania, ale jest ono mocniejsze i przy głębokim pudełku jest bezpieczniejsze na haku w sklepie. Nie mniej jest bardziej czasochłonne przy montażu.

blistry z zawieszką

Stosuje się też zawieszki znajdujące się na tylnej stronie pudełka lub blistra wykrojone z trzech stron. Wówczas pracownik sklepu musi sam odgiąć ten rodzaj zawieszki. Jak można sobie łatwo wyobrazić, nie jest to najmilej widziane przez nich opakowanie. Z kolei producent oszczędza na materiale, pakowaniu , magazynowaniu i transporcie opakowania, gdyż pakowacze mają o jeden element mniej do wykonania, a w logistyce jest najbardziej „ustawne”. Trzeba jednak liczyć się z wymogami handlu a przede wszystkim sieci handlowych, dla których czas rozpakowania towaru jest priorytetem.

opakowania blistrowe z zawieszką

Bywają też – stosowane niezwykle rzadko, ze względu na kłopot w pakowaniu i możliwość zgubienia, eurodziury, które są osobno wycinane i montowane jako dodatkowy element do tylnej strony pudełka. Bywają one stosowane np. jako opakowania promocyjne lub produkty luksusowe, gdy producentowi zależy na tym, aby klient chciał zachować opakowanie. Wystarczy wówczas wyjąć zawieszkę i opakowanie zostaje bez zawieszki.


opakowanie z eurodziurą

Opakowanie z eurodziurą - możliwości

Na koniec dodać trzeba, że ostatnio używa się typowych zawieszek mających nazwę: Eurodziura i wówczas wiadomo, o jaki kształt chodzi. Klient może sobie zażyczyć inny rodzaj kształtu np. zawieszkę w kształcie kółka, kwadratu czy owalu i wówczas musi koniecznie przy składaniu zamówienia zaznaczyć, o jaki kształt mu chodzi oraz gdzie ma być umieszczona. Zwyczajowo wykonuje się Eurodziurę na tylnej ściance opakowania.


Jeśli mają Państwo pytania, chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu!
Inne artykuły