Opakowania a ekologia – gdzie wyrzucać blistry po lekach?
Gdzie wyrzucać blistry po tabletkach, kapsułkach i innych medykamentach? Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste. Pamiętaj o tym, że niewłaściwa segregacja śmieci może mieć bardzo negatywny wpływ na środowisko naturalne, a co za tym idzie, zdrowie i życie przyszłych pokoleń. O czym należy pamiętać przy wyrzucaniu pustych opakowań po lekach? Sprawdź!
Odkryj blistry na leki od PemPack
Blistry mają bardzo szerokie zastosowanie. Znakomicie sprawdzają się do pakowania wielu produktów, w tym m.in. kosmetyków, zabawek i akcesoriów dla dzieci, drobnej elektroniki, a nawet artykułów spożywczych. Wykonane są z termoformowalnych tworzyw sztucznych, takich jak m.in. folia PET, dzięki czemu można idealnie dopasować je do kształtu produktu.
Nie bez powodu blistry na leki to jeden z najpopularniejszych sposobów na pakowanie tabletek, kapsułek czy ampułek. Warto jednak mieć na uwadze to, że zamiast kartonika do zamknięcia opakowania wykorzystuje się folię aluminiową. Co ważne, proces ich produkcji podlega rygorystycznym normom jakości. Wymagana jest sterylna czystość w duecie z hermetycznością i szczelnością.
Jako producent z wieloletnim doświadczeniem, niezwykle dbamy o to, aby nasze blistry na leki wyróżniały się trwałością, bezpieczeństwem, jak również wygodą użytkowania. Zwracamy szczególną uwagę na trwałość folii sztywnej, a także jej higieniczność. Ponadto możliwe jest wykonanie opakowań w różnych kształtach, idealnie dopasowanych do właściwości tabletek czy kapsułek.
Jak poprawnie segregować blistry po lekach?
Jak segregować blistry po lekach? To niezwykle przydatna wiedza, zwłaszcza że każdy z nas ma w domu np. środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe czy przeciwzapalne.
Choć mogłoby się wydawać, że plastikowe, puste blistry zawierające leki można z powodzeniem wrzucić do żółtego pojemnika na metal i tworzywa sztuczne, to w rzeczywistości nie jest to dopuszczalne. Powód?
W przypadku blistrów na leki - są produkowane nie tylko z folii sztywnej. W grę chodzi także aluminium. O ile oba materiały nadają się do ponownego wykorzystania i ich recykling jest możliwy, o tyle jeśli nie są od siebie oddzielone mechanicznie - już nie do końca.
Jako producent opakowań plastikowych wiemy, jak ważna jest ich odpowiednia utylizacja. Zatem gdzie wyrzucić blistry? Do czarnego pojemnika na odpady zmieszane. Dotyczy to wyłącznie opakowań, które są puste.
Papierowe opakowania, a także dołączone do nich ulotki wyrzuć natomiast do niebieskiego pojemnika.
Gdzie należy wyrzucać opakowania po tabletkach?
Gdzie wyrzucać opakowania po tabletkach, jeśli nie są opróżnione do końca? W Twoich szafkach z pewnością zalegają przeterminowane leki. Pełnych blistrów absolutnie nie możesz wyrzucać do pojemnika na odpady zmieszane. Powód? Substancje chemiczne zawarte w lekach przyczyniają do skażenia środowiska, w tym wód gruntowych. Na składowisko odpadów mogą trafić tylko puste blistry.
Zatem gdzie wyrzucać niepotrzebne leki? Do specjalnych pojemników w aptekach lub PSZOK-ach.
Czy blistry po lekach mogą być poddane recyklingowi?
Czy blistry po lekach nadają się do recyklingu? Niestety nie - w Polsce nie działają jeszcze instalacje, z pomocą których można skutecznie oddzielić warstwę plastiku od aluminium.
Comments are closed.