Jakie produkty najlepiej pakować w blistry? Przykłady z różnych branż

Opakowania blistrowe z przezroczystych tworzyw sztucznych cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem wśród producentów. Wyróżnia je trwałość, wygoda użytkowania, nowoczesny wygląd i przede wszystkim szerokie zastosowanie. Blistry pozwalają na skuteczną ekspozycję towarów z różnych branż i zwiększenie ich atrakcyjności w oczach klientów. Jakie produkty można w nie zapakować? Sprawdź!

Zwiększając sukces sprzedaży - zastosowanie blistrów w różnych branżach

Warto zacząć od tego, jak blistry zabezpieczają produkty przed uszkodzeniem. Niezależnie od tego, jaki rodzaj blistrów wchodzi w grę, wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych. Opakowania blister w ofercie Pem-Pack produkujemy z folii twardej PET lub PVC. Dzięki temu nasze blistry zgrzewane (blistry łączone trwale) czy też blistry zatrzaskowe zapewniają kompleksową ochronę produktów przed uszkodzeniami mechanicznymi czy wilgocią.

Blistry - zastosowanie tych opakowań zaskakuje nawet największych sceptyków. Blistrowe opakowania dla elektroniki i akcesoriów elektronicznych nikogo już nie dziwią. Producenci powszechnie wykorzystują ich potencjał w zabezpieczaniu np. słuchawek, myszek komputerowych, ładowarek, kabli USB czy HDMI, mikrofonów, a nawet powerbanków czy pendrive’ów. Znajdziesz w nich także akcesoria do telefonów, w tym takie jak np. etui ochronne, szkło hartowane czy uchwyty.

Blistry znajdują zastosowanie także w branży farmaceutycznej. Bardzo często służą jako opakowania tabletek, kapsułek, ampułek, a nawet witamin musujących. Stosowane są także w branży suplementów diety.

Producenci sięgają po nie również z myślą o pakowaniu takich produktów jak m.in. zawieszki zapachowe do samochodu lub domu, węże ogrodowe, części hydrauliczne (np. uszczelki), akcesoria elektryczne, akcesoria budowlane (np. kołki montażowe czy włączniki światła), a nawet zabawek dla dzieci.

Do produkcji blistrów używamy bezpiecznych materiałów, dlatego spełniają rygorystyczne wymagania branży spożywczej. Są nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia, dlatego można je stosować do pakowania m.in. słodyczy, słonych przekąsek, a nawet wyrobów wędliniarskich czy serów.

Idealne opakowania dla kosmetyków

Szerokie zastosowanie blistrów w branży kosmetycznej nie jest dziełem przypadku. Zarówno blistry zaginane z wsuwaną tylną ścianką wykonaną z kartonu, jak i modele zgrzewane czy na zatrzask, pozwalają eksponować kosmetyki w bezpieczny sposób. W praktyce mowa o zabezpieczeniu ich przed utratą właściwości, a także rozrywaniem opakowania i niehigienicznym testowaniem towarów, które z powrotem trafiają na półkę sklepową.

Jako producent opakowań plastikowych działający od wielu lat na polskim rynku doskonale wiemy, że nasze blistry bardzo dobrze zabezpieczają produkty przed uszkodzeniem. Dlatego też często wykorzystywane są do pakowania m.in. maseczki do twarzy, plastry pod oczy, kremy, sera, pomadki do ust, a nawet eyelinery czy cienie do powiek. Ponadto znakomicie sprawdzają się do ochrony np. przyborów kosmetycznych, artykułów higienicznych, a nawet chemii gospodarczej.

Blistrowe opakowania dla ochrony produktów

Blistry wywijane (zaginane), jak również zgrzewane czy zatrzaskowe świetnie spełniają swoją funkcję ochronną. Wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych i z dbałością o każdy detal. Dzięki temu produkty są odpowiednio promowane na półkach sklepowych, a co za tym idzie, klienci znacznie chętniej po nie sięgają.

Siegnij po blistrowe opakowania dla elektroniki i akcesoriów, ale również kosmetyków czy żywności. Zgłoś się do nas, a przy przedstawimy Ci spersonalizowaną ofertę.