Co oznacza PP na opakowaniu?
Polipropylen PP to jedno z najczęściej wykorzystywanych tworzyw sztucznych do produkcji opakowań plastikowych. Jest niezwykle uniwersalnym materiałem konstrukcyjnym, który znajduje szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym m.in. samochodowym, lotniczym czy meblarskim. Na różnego rodzaju pojemnikach pojawia się oznaczenie PP. Co oznacza? Sprawdź!
Co to jest plastik PP i dlaczego warto go wybrać?
Co to jest plastik PP? To nic innego jak tworzywo sztuczne, które powstaje w wyniku procesu polimeryzacji propenu. Jest on niezwykle efektywny i pozwala uzyskać materiał, który uważany za jeden z najbezpieczniejszych dla człowieka. Nie bez powodu tworzywo polipropylenowe służy do produkcji pojemników spożywczych, butelek plastikowych i innych rodzajów opakowań, które mają styczność z żywnością.
Właściwości polipropylenu sprawiają, że znajduje zastosowanie w przemyśle opakowaniowym na szeroką skalę. Można z niego wytworzyć m.in. pudełka o podwyższonej sztywności, które zachowują swój kształt niezależnie od warunków, a przy tym są niezwykle poręczne. Nie musisz martwić się również o ich higieniczność - nie absorbują wody i wilgoci, a przy szczelnym zamknięciu zapewniają świeżość produktów na dłużej.
Zastosowanie polipropylenu ma bardzo istotną zaletę - jest to materiał wysoce ekologiczny. Po pierwsze, wykonane z niego opakowania są wielokrotnego użytku. Po drugie, nadają się do recyklingu, dlatego nie zanieczyszczają środowiska naturalnego.
Znaczenie Oznaczenia PP na opakowaniach
Oznaczenie PP na opakowaniach - znaczenie ma dokładnie takie, jakiego można się domyślić. Często znajdziesz je np. na plastikowych butelkach, zakrętkach, kubeczkach na jogurty, kefiry i inne produkty mleczne.
Symbol PP oznacza to, że opakowanie zostało wyprodukowane z polipropylenu. Dlaczego jego znajomość jest tak ważna dla konsumentów? Przede wszystkim informuje nas o tym, z jakim rodzajem tworzywa sztucznego masz do czynienia. Pudełka plastikowe często produkuje się również z takich jak m.in. plastik PET, HDPE, LDPE czy PVC.
Ponadto jest to dla nich jasny sygnał, że opakowanie PP nadaje się do ponownego przetworzenia. O ile zostało wykonane wyłącznie z niego, można wrzucić go do żółtego pojemnika na plastik i metal.
Comments are closed.