Podstawki ekspozycyjne - tacki, displaye

podstawki ekspozycyjne

Do czego służą podstawki, tacki ekspozycyjne?

Blistry często są wykorzystywane do produkcji tzw. podstawek ekspozycyjnych, nazywanych również display`ami lub tackami, w zależności od ich przeznaczenia.


Najczęściej do produkcji, wykorzystuje się folię transparentną , aby jak najlepiej uwypuklić eksponowany towar. W ten sposób prezentuje się szminki do ust, różnego rodzaju pudry, kosmetyki w tubach, które mogą łatwo się wywracać.


Kto zamawia podstawki ekspozycyjne?

Tego typu blistry najczęściej zamawiane są przez duże sieci handlowe, ale nie stronią od nich również mniejsze sklepy, gdyż bardzo porządkują towar na półce i pomagają w utrzymaniu ładu.

podstawki ekspozycyjne

Jest to towar bardzo poszukiwany zarówno przez producentów, którzy niejednokrotnie dostarczają towar już na display`ach, ze względu na łatwość transportowania, jak też przez sklepy, gdy potrzebują wymienić zużyte tacki na inne.

Jak przebiega zamówienie displaya - tacki ekspozycyjnej

Każdorazowo producent blistrów musi otrzymać dokładne wymiary towaru, aby gniazda pasujące dokładnie przywierały do przedmiotu oraz szerokość i długość całego blistra. Z tego względu raczej nie można używać tych samych tacek do różnych produktów, gdyż nie będą pasować do produktów.

Czasami zamawiający prosi o wykonanie tacek w innym kolorze folii np. w celu podkreślenia marki. Produkty firmy Nivea mają kolory granatowe, aby klient szukając tego produktu łatwo znalazł towar na półce. Ostatnio, ze względu na natłok różnorodnych towarów, klient czasami czuje się zagubiony lub poddenerwowany, nie mogąc znaleźć w miarę szybko towaru, który go interesuje. Czas przy dokonywaniu zakupów zaczyna odgrywać dużą rolę, szczególnie wśród młodych ludzi.

Jako ciekawostkę przedstawianą na ostatnich targach opakowaniowych, prezentowano aplikację konkretnego sklepu z wytyczoną trasą poruszania się, aby kupić wcześniej zapisaną w smartfonie listę zakupów. Do nas dojdzie to jak zwykle z opóźnieniem.

Masz pytania, nie wiesz jaki typ opakowania wybrać na swój towar? Chętnie Ci doradzimy. Zapraszamy do kontaktu!
Inne artykuły