Czym są opakowania premium?

opakowania premium

Dla jakich produktów opakowanie premium?

Opakowania premium przeznaczone są z reguły dla nowych marek lub produktów najlepiej sprzedawanych. Bardzo często są to opakowania do perfum, słodyczy, dóbr luksusowych typu cygara, koniaki i wódki gatunkowe, nawet ekskluzywna bielizna czy kremy. Są to produkty, kupowane często na prezent.

Jak działa opakowanie premium?

Produkt w opakowaniu Premium musi wywoływać emocje. Opakowanie powinno zachwycić. "Tak, to jest ten produkt, który koniecznie muszę posiadać".

Bez względu na racjonalne aspekty decyzji kupna, decydujemy się na zakup produktu w oparciu o swoje pierwsze odczucia. W dodatku, bardzo często to właśnie eleganckie, wyróżniające opakowanie stanowi impuls do wyboru tego, a nie innego towaru. Z tego względu, opakowanie musi być wykonane z materiałów premium i wykonania premium.

Opakowanie premium=materiał premium + wykonanie premium

Co to oznacza? Najwyższej jakości folia transparentna (może oczywiście być karton, ale to nie dotyczy naszej oferty), świetna forma, kształt i wymiar, dopasowany do towaru i grafika tzw. szlachetne wykończenie.

Posługiwanie się efektami specjalnymi, które mają podkreślić unikalny rodzaj produktu jak hot stamping, cold stamping , ciekawa faktura powierzchni, metaliza, efekty świecenia lub perłowe elementy tła.

Wybór efektów zależy w każdym przypadku od projektantów, którzy muszą uwzględnić gusta klientów. Zmieniają się one wraz z modami. Raz są to opakowania z dużą ilością zdobień, kiedy indziej są bardziej wysmakowane, wprost minimalistyczne, ale z pewnością piękne i eleganckie. Opakowanie, którymi chętnie obdarujemy kogoś lub sprawimy sobie wysublimowaną przyjemność zakupu takiego towaru.

Ważne aspekty opakowań premium

Nie można zapominać przy projektowaniu Premium, że jest to także opakowanie, które musi spełniać swoje normalne funkcje opakowania, czyli być łatwym w użytkowaniu, nie zabierać zbyt dużo miejsca na półce sklepowej i w magazynie, chronić produkt, ale też być dobrze transportowalnym.

Produkcja opakowań, szczególnie Premium, to wieloetapowy proces, wymagający dużej wiedzy technicznej oraz dobrego rozeznania w najnowszych trendach konsumenckich.

Dzięki zastosowaniu ekskluzywnych opakowań typu premium, można w szybki sposób zachęcić klientów do zakupu produktu i zwiększyć swoje zyski.

Jeśli mają Państwo pytania, chętnie doradzimy. Zapraszamy do kontaktu!
Inne artykuły