Materiały z jakich wykonujemy opakowania

materiały z jakich robi się opakowania
Materiały jakich używamy w naszych opakowaniach

Do produkcji opakowań zarówno transparentnych jak i blistrów używamy różnego rodzaju folii twardej.


Najczęściej używanym materiałem jest PET. Mogą to być jego odmiany, czyli APET, RPET oraz najdroższy GPET. Wykorzystujemy również PP jak i PVC. Ten ostatni materiał używany jest ostatnio bardzo rzadko, gdyż jest on wycofywany w Unii Europejskiej do większości towarów, jako szkodliwy.


Najczęściej używamy folii o grubości 300 mikronów lub 400 mikronów. Grubość uzależniona jest od przeznaczenia i wagi towaru wewnątrz opakowania. Im większa ilość mikronów tym grubszy jest materiał. Grubość ma wpływ na cenę materiału.


Aby zmniejszyć koszt opakowania proponujemy klientowi, gdy jest taka możliwość, opakowanie zewnętrzne z cieńszego materiału a wkładkę blistrową z grubszego, aby uzyskać doskonałą stabilizację i usztywnienie wyrobu.


Takie rozwiązanie stosuje się w przypadku opakowań na perfumy lub na butelki dla niemowląt.


Przywiązujemy wielką wagę do zakupu materiału, gdyż tylko materiał ze sprawdzonego źródła zapewnia odpowiednią jakość wyrobu zgodną z jego specyfikacją. Zwracamy na to szczególna uwagę. Współpracujemy z dostawcami surowca którzy od lat utrzymują odpowiednie standardy dostarczanego materiału, co przekłada się na świetny wygląd oraz trwałość opakowania oraz spełnienie wymagań klienta.


Inne artykuły