Przeźroczyste opakowanie produktu

opakowanie perfum
Dlaczego warto wybrać przeźroczyste opakowanie dla swojego produktu?

Większość producentów stawia na papierowe opakowania. Jednak wyeksponowanie produktu w opakowaniu przeźroczystym, pozwala lepiej wyróżnić dany produkt na półce a co za tym idzie – szybciej i lepiej go sprzedać.


Zasadniczym walorem tego typu opakowania jest możliwość dokładnego obejrzenia produktu bez konieczności otwierania pudełka. W większości wypadków próba przyjrzenia się produktowi, w przypadku opakowań kartonowych kończy się zniszczeniem pudełka, co powoduje wycofanie danego uszkodzonego produktu, a więc mniejszy zysk producenta.


Dodatkowym walorem tego opakowania jest możliwość zaproponowania rozmaitych kształtów jak na przykład: koszyczka z rączką czy inną formą uchwytu. Proponujemy też opakowania nawiązujące do konkretnej linii produktowej lansowanej przez producenta. Bardzo cenionym jest opakowanie stożkowe, z rożnego rodzaju zapięciem wieczek, świetnie nadające się do alkoholi, napojów różnego przeznaczenia. Spełnia ono jednocześnie rolę ochronną jak i jest opakowaniem ozdobnym nie wymagającym użycia papieru czy torebki.


Ten rodzaj opakowań charakteryzuje się szeroką gamą możliwości zamykania go. Może to być zamknięcie klapkowe, zamykane równolegle bądź naprzemiennie i szereg innych kombinacji. Bardzo cenione są opakowania z dnem zamykanym automatycznie. Tego typu pudełeczka charakteryzują się łatwości a i dużą szybkością pakowania towaru, co pozwala zaoszczędzić na kosztach robocizny. Miękki big niezbędny do tego typu opakowania sprawia, że nie jest konieczne zaginanie boków pudełka w celu złożenia go. Wystarczy tylko nacisnąć na spód pudełka powodując jego otwarcie.


Kolejnym atutem tego opakowania jest możliwość użycia szerokiej gamy zdobienia zaczynając od zwykłego sitodruku, poprzez grafikę typu flekso i offsetu jak i poprzez zastosowanie hot i cold stampingu. Uatrakcyjniają one dodatkowo opakowanie, czasami podnosząc walory samego produktu, który może być pięknie wyeksponowany w pudełku przy zastosowaniu blistrów, dając wrażenie zawieszenia towaru jakby w próżni, co w przypadku na przykład perfum daje niezwykle korzystne efekty.


Ważnym czynnikiem wyróżniającym przeźroczyste opakowania z folii w stosunku do pudełeczek kartonowych jest fakt, że stosując je chronimy lasy.


Inne artykuły