Podstawki ekspozycyjne cz.2 - Clamshell, blister zamykany

wytłoczki

Blister zamykany - clamshell

Innego typu blistrem służącym jako podstawka ekspozycyjna jest bądź blister zamykany/podwójny lub z angielskiego nazywany clamshell.


Ma on za zadanie trzymanie produktu z dołu i z góry, aby nie mógł się przemieszczać. Typowym opakowaniem tego typu są opakowania na jajka. Prawdą jest, że do produkcji opakowań na jajka używa się różnego typu materiałów, zaczynając od styropianu, kartonu i kończąc na folii.


blister zamykany

Blister podwójny i zalety wykonania z folii

Jak zwykle w przypadku folii, jej dużą zaletą jest fakt, że nie trzeba otwierać pudełeczka, aby sprawdzić, czy jajka nie są uszkodzone, co ma miejsce w przypadku kartonu i styropianu. Wybór materiału zależy od producenta, często jednak sprzedawca wskazuje preferowany przez niego rodzaj opakowania.

Blister mocujący

Kolejną, ciekawą formą pakowania blistrowego podwójnego jest blister mocujący tzw. dolny, do którego wkłada się towar, oraz nakładka górna, trzymająca całość zarówno podczas transportu jak i na półce sklepowej. Charakterystycznym opakowaniem tego typu jest blister na wszelkiego rodzaju tabletki musujące. Ze względu na wysokość opakowania nie opłaca się produkcja blistra zamykającego połączonego jeden z drugim. Stąd tego typu forma. Gniazda, w które zostają włożone tuby muszą bardzo ściśle przylegać do produktu, gdyż inaczej tuby powywracają się. Tuba dolna i górna najczęściej są swoimi odwrotnościami.

podstawki ekspozycyjne

Ten typ blistra, stosowany jest również do różnego rodzaju kosmetyków, które nie są tubami tylko na górze posiadają dozownik w kształcie pompki. Wówczas przygotowuje się blister dolny i górny, które nie są awersem i rewersem jak w przypadku tabletek musujących, tylko odzwierciedlają kształty, na które zamykany jest blister.

podstawki ekspozycyjne

Jak widać, blister jako podstawka ekspozycyjna ma różnorodne zastosowanie, również stosowana jest w małym AGD jako opakowanie np. różnego rodzaju kształtek.

Masz pytania, nie wiesz jaki typ opakowania wybrać na swój towar? Chętnie Ci doradzimy. Zapraszamy do kontaktu!
Inne artykuły