Uszlachetnianie folii PET pod blister do karty SIM

blister na kartę sim

W zależności od potrzeb klienta, do produkcji opakowań używamy różnych materiałów z folii sztywnej.


W sytuacji, gdy dostajemy zamówienie na opakowanie zgrzewane z dwóch folii, mamy do wyboru dwie technologie: RF – wysokiej częstotliwości, inaczej nazywaną WCZ, gdy są to folie jednorodne, oraz druga trochę droższa – termiczna.

Folia potrzebna do tej technologii nosi nazwę GAG. Jest to folia na bazie PET z dwóch stron pokryta warstwą glikolu, która daje tzw. spoinę zgrzewną pod wpływem temperatury.


Blister do karty SIM - wyzwania

Blister do karty Sim wymaga formy z tzw. ujemnym kątem, co powoduje, że blister ma zatrzask blokujący wypadanie tej karty lub jej przemieszczanie się w opakowaniu. Jednocześnie chroni kartę przed różnego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi.

Ten typ formy wymaga zastosowania maszyny o specjalnym stole roboczym. W efekcie otrzymujemy opakowanie wykonane z folii PET o wyżej wymienionych właściwościach, służące jako wkładka do opakowania kartonowego.

Całe opakowanie, jako że jest zrobione z jednorodnych materiałów tj. folii blistrowej PET i kartonu nadaje się całe do recyclinu.


Tanie opakowanie blistrowe do karty SIM

Najtańszym opakowaniem blistrowym tego typu, jest blister wywijany z dwóch lub trzech stron, z wkładką kartonową, która może zawierać dużą ilość informacji zarówno o produkcie jak i producencie.

Kształty i wymiary blistra są dopasowane do konkretnego produktu. Często posiadają Eurodziurę czyli tzw. zawieszkę, umożliwiającą ciekawe wyeksponowanie towaru w miejscu sprzedaży, co niejednokrotnie ma niebagatelne znaczenie przy dokonywaniu zakupów.


Opakowania te są używane przez nabywców do wielokrotnego użytku jako miejsce przechowywania towaru. Tak robią np. wędkarze, którzy lubią trzymać w pudełeczku swoje spławiki, przynęty – ogólnie akcesoria do wędkowania. Czasami właśnie z tych względów robimy opakowania z trochę grubszej folii, która jest trwalsza i bardziej wytrzymała.

Jak wynika z opisu, jest szeroka gama zastosowań blistra. Są to niedrogie opakowania w porównaniu z pudełeczkami i mogą być dowolnie uszlachetniane. Kartoniki, które często służą za tylną stronę blistra mogą posiadać piękny design uwypuklający atrakcyjność opakowanego towaru.

Masz pytania, nie wiesz jaki typ opakowania wybrać na swój towar? Chętnie Ci doradzimy. Zapraszamy do kontaktu!
Inne artykuły